Hlavní město Praha: předvolby a pevné linky
Pevná čísla v Praze začínají 2x xxx xxx. Registr ČTÚ pro něj eviduje 1 252 bloků s přibližně 8,6 mil. přidělenými čísly, držených 52 operátory a rozložených do 70 okresních předvoleb. Mezi čtrnácti kraji je Praha podle přidělené kapacity na 1. místě (30,5 % všech přidělených pevných čísel v zemi) a podle počtu držitelů na 1. místě. Pevná linka, která vám volá z těchto bloků, byla vydána pro Hlavní město Praha — číslo ale mohlo být v rámci kraje přeneseno a číslo na displeji může být podvržené.
Zdroj: registr ČTÚ, stav k 3. 9. 2026
2 Praha31/32 Středočeský35 Karlovarský37 Plzeňský38/39 Jihočeský41/47 Ústecký48 Liberecký49 Královéhradecký46 Pardubický56 Vysočina51/53/54 Jihomoravský58 Olomoucký57 Zlínský55/59 Moravskoslezský6xx/7xx mobily — celá ČR
Okresní předvolby Prahy
Praha používá jednomístný kód 2, takže druhá a třetí číslice tvoří předvolbu; registr eviduje 70 různých třímístných předvoleb 2xx, historicky rozdělených podle telefonních uzlů, dnes bez vazby na městskou část. Nejvíc bloků má předvolba 221 (107); 29 předvoleb má jediného držitele.
| Předvolba | Okres / oblast | Bloky | Držitelé | Čísla | Největší držitel | První blok |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 210 | — | 26 | 17 | 71 000 | WIA spol. s r.o. | 29. 4. 2003 |
| 211 | — | 10 | 9 | 245 000 | T-Mobile | 29. 6. 2009 |
| 212 | — | 17 | 9 | 65 000 | O2 | 10. 5. 2006 |
| 213 | — | 2 | 2 | 2 000 | IPEX | 29. 2. 2020 |
| 214 | — | 1 | 1 | 1 000 | miniTEL | 3. 1. 2014 |
| 215 | — | 1 | 1 | 1 000 | miniTEL | 3. 1. 2014 |
| 216 | — | 1 | 1 | 1 000 | miniTEL | 3. 10. 2013 |
| 217 | — | 2 | 2 | 2 000 | Spinoco a.s. | 3. 10. 2013 |
| 218 | — | 1 | 1 | 1 000 | Česká pošta, s.p. | 23. 4. 2021 |
| 219 | — | 1 | 1 | 1 000 | Česká pošta, s.p. | 23. 4. 2021 |
| 22 | — | 1 | 1 | 9 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 220 | — | 55 | 10 | 248 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 221 | — | 107 | 4 | 471 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 222 | — | 100 | 17 | 641 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 223 | — | 7 | 4 | 53 000 | Vodafone | 31. 1. 2011 |
| 224 | — | 72 | 3 | 538 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 225 | — | 30 | 3 | 479 000 | T-Mobile | 2. 10. 2014 |
| 226 | — | 49 | 11 | 419 000 | T-Mobile | 22. 10. 2007 |
| 227 | — | 47 | 4 | 158 000 | Quantcom | 31. 8. 2009 |
| 228 | — | 15 | 4 | 31 000 | O2 | 19. 5. 2014 |
| 229 | — | 3 | 3 | 13 000 | MaRcom-Eko s.r.o. | 20. 8. 2013 |
| 230 | — | 9 | 1 | 76 000 | T-Mobile | 15. 7. 2009 |
| 232 | — | 4 | 3 | 22 000 | Spinoco a.s. | 30. 11. 2009 |
| 233 | — | 39 | 2 | 279 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 234 | — | 53 | 2 | 790 000 | T-Mobile | 8. 1. 2009 |
| 235 | — | 13 | 2 | 75 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 236 | — | 1 | 1 | 200 000 | T-Mobile | 12. 12. 2012 |
| 237 | — | 7 | 3 | 7 000 | České Radiokomunikace | 27. 5. 2010 |
| 238 | — | 1 | 1 | 10 000 | O2 | 23. 4. 2015 |
| 239 | — | 2 | 2 | 101 000 | BT Global Europe B.V. | 5. 2. 2018 |
| 240 | — | 4 | 2 | 6 000 | NEW TELEKOM, spol. s r.o. | 22. 9. 2007 |
| 241 | — | 27 | 2 | 189 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 242 | — | 4 | 2 | 101 000 | T-Mobile | 30. 11. 2009 |
| 243 | — | 1 | 1 | 1 000 | O2 | 26. 3. 2019 |
| 244 | — | 16 | 3 | 99 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 245 | — | 5 | 4 | 23 000 | ha-vel | 22. 6. 2010 |
| 246 | — | 2 | 1 | 101 000 | Quantcom | 30. 9. 2010 |
| 248 | — | 1 | 1 | 1 000 | O2 | 24. 4. 2019 |
| 250 | — | 2 | 2 | 2 000 | NEW TELEKOM, spol. s r.o. | 22. 9. 2007 |
| 251 | — | 32 | 3 | 168 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 252 | — | 2 | 2 | 11 000 | Vodafone | 19. 5. 2014 |
| 253 | — | 1 | 1 | 1 000 | Quantcom | 28. 1. 2020 |
| 255 | — | 6 | 3 | 101 000 | T-Mobile | 2. 10. 2014 |
| 256 | — | 1 | 1 | 1 000 | Quantcom | 4. 4. 2023 |
| 257 | — | 61 | 1 | 257 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 258 | — | 1 | 1 | 1 000 | Longredi, spol. s r.o. | 16. 1. 2024 |
| 259 | — | 1 | 1 | 1 000 | Longredi, spol. s r.o. | 31. 3. 2015 |
| 260 | — | 1 | 1 | 2 000 | KRTKOSTROJ spol. s r.o. | 19. 12. 2015 |
| 261 | — | 34 | 1 | 285 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 266 | — | 35 | 4 | 196 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 267 | — | 47 | 1 | 264 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 270 | — | 3 | 2 | 21 000 | WIA spol. s r.o. | 4. 1. 2023 |
| 271 | — | 38 | 1 | 215 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 272 | — | 35 | 2 | 190 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 273 | — | 5 | 1 | 80 000 | T-Mobile | 29. 11. 2007 |
| 274 | — | 12 | 2 | 84 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 277 | — | 12 | 4 | 126 000 | Vodafone | 2. 2. 2007 |
| 280 | — | 2 | 2 | 2 000 | VM Telecom CZ, s.r.o. | 3. 1. 2014 |
| 281 | — | 22 | 1 | 98 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 283 | — | 33 | 1 | 108 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 284 | — | 16 | 1 | 95 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 286 | — | 14 | 3 | 65 000 | O2 | 13. 9. 2002 |
| 288 | — | 4 | 2 | 14 000 | T-Mobile | 15. 12. 2012 |
| 290 | — | 2 | 2 | 7 000 | Infinity Telecom, s.r.o. | 23. 5. 2011 |
| 291 | — | 1 | 1 | 1 000 | Quantcom | 15. 6. 2012 |
| 292 | — | 3 | 3 | 14 000 | Quantcom | 5. 6. 2008 |
| 295 | — | 2 | 1 | 20 000 | Quantcom | 22. 10. 2007 |
| 296 | — | 83 | 1 | 585 000 | T-Mobile | 2. 10. 2014 |
| 297 | — | 1 | 1 | 1 000 | T-Mobile | 21. 9. 2011 |
| 299 | — | 3 | 3 | 12 000 | IPVOX s.r.o. | 10. 6. 2016 |
Jak byl kraj očíslován
Nejstarší blok Prahy byl přidělen 13. září 2002, nejnovější 1. září 2026. Většina bloků — 703 z 1 252 — pochází z let 2000–2004, přidělování tu ale trvá 24 let. 63 bloků bylo přiděleno v posledních dvou letech. 495 bloků má standardní velikost 1 000 čísel, 120 má 10 000 čísel a více. 70 blokům vyprší oprávnění během příštích 18 měsíců (nejbližší 31. 12. 2026); ČTÚ je zpravidla obnovuje stejnému držiteli.
Operátoři v Praze
Největší podíl tu má O2 s 51,2 % přidělených čísel v 768 blocích; druhý je T-Mobile s 32,4 %, zbytek si dělí 50 dalších držitelů. Nejdéle tu působí O2 s blokem z 13. 9. 2002; nejnovější blok dostal COPROSYS a.s. 1. 9. 2026.
| Držitel | Bloky | Čísla | Podíl | První blok | Nejnovější blok |
|---|---|---|---|---|---|
| O2 Czech Republic a.s. | 768 | 4,4 mil. | 51,2 % | 13. 9. 2002 | 21. 8. 2026 |
| T-Mobile Czech Republic a.s. | 222 | 2,8 mil. | 32,4 % | 29. 11. 2007 | 7. 8. 2026 |
| Quantcom, a.s. | 78 | 426 000 | 5 % | 22. 10. 2007 | 20. 8. 2026 |
| Vodafone Czech Republic a.s. | 29 | 385 000 | 4,5 % | 2. 2. 2007 | 19. 8. 2026 |
| BT Global Europe B.V. | 1 | 100 000 | 1,2 % | 31. 1. 2021 | 31. 1. 2021 |
| Telco Pro Services, a. s. | 1 | 100 000 | 1,2 % | 1. 5. 2013 | 1. 5. 2013 |
| Spinoco a.s. | 18 | 54 000 | 0,6 % | 12. 8. 2011 | 25. 5. 2021 |
| WIA spol. s r.o. | 9 | 45 000 | 0,5 % | 29. 6. 2009 | 21. 8. 2026 |
| IPEX TELCO a.s. | 16 | 34 000 | 0,4 % | 28. 2. 2020 | 20. 8. 2026 |
| miniTEL s.r.o. | 19 | 27 000 | 0,3 % | 22. 12. 2010 | 9. 10. 2025 |
| FAYN Telecommunications s.r.o. | 8 | 22 000 | 0,3 % | 10. 5. 2006 | 11. 9. 2025 |
| ha-vel internet s.r.o. | 2 | 20 000 | 0,2 % | 24. 2. 2011 | 20. 1. 2026 |
| NEW TELEKOM, spol. s r.o. | 7 | 13 000 | 0,2 % | 22. 9. 2007 | 19. 3. 2024 |
| Infinity Telecom, s.r.o. | 4 | 13 000 | 0,2 % | 5. 2. 2018 | 24. 7. 2025 |
| České Radiokomunikace a.s. | 7 | 11 000 | 0,1 % | 7. 1. 2010 | 8. 8. 2026 |
| ASTELNET s.r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 18. 1. 2017 | 18. 1. 2017 |
| Connect plus s.r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 8. 1. 2009 | 8. 1. 2009 |
| Eri Internet s.r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 8. 2. 2026 | 8. 2. 2026 |
| Faster CZ spol. s r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 7. 10. 2009 | 7. 10. 2009 |
| IPVOX s.r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 10. 6. 2016 | 10. 6. 2016 |
| MaRcom-Eko s.r.o. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 2. 2. 2016 | 2. 2. 2016 |
| PODA a.s. | 1 | 10 000 | 0,1 % | 14. 12. 2007 | 14. 12. 2007 |
| VOXBONE SA, organizační složka | 1 | 10 000 | 0,1 % | 16. 3. 2020 | 16. 3. 2020 |
| VM Telecom CZ, s.r.o. | 8 | 8 000 | 0,1 % | 3. 6. 2016 | 23. 3. 2026 |
| COPROSYS a.s. | 4 | 8 000 | 0,1 % | 8. 2. 2007 | 1. 9. 2026 |
| J.S.tel s.r.o. | 3 | 6 000 | 0,1 % | 10. 3. 2026 | 27. 3. 2026 |
| ČD - Telematika a.s. | 5 | 5 000 | 0,1 % | 29. 4. 2003 | 3. 2. 2025 |
| Voxbone SA | 1 | 5 000 | 0,1 % | 20. 7. 2021 | 20. 7. 2021 |
| Česká pošta, s.p. | 4 | 4 000 | 0 % | 23. 4. 2021 | 23. 4. 2021 |
| Dialoga Servicios Interactivos, S.A. | 3 | 3 000 | 0 % | 11. 12. 2015 | 11. 12. 2015 |
| CNW computer network s.r.o. | 1 | 3 000 | 0 % | 13. 11. 2014 | 13. 11. 2014 |
| DIDWW IRELAND LIMITED | 1 | 3 000 | 0 % | 16. 9. 2024 | 16. 9. 2024 |
| Broadband telekomunikační družstvo | 2 | 2 000 | 0 % | 7. 11. 2018 | 7. 11. 2018 |
| CETIN a.s. | 2 | 2 000 | 0 % | 16. 2. 2026 | 16. 2. 2026 |
| Longredi, spol. s r.o. | 2 | 2 000 | 0 % | 31. 3. 2015 | 16. 1. 2024 |
| Sys-DataCom s.r.o. | 2 | 2 000 | 0 % | 26. 4. 2015 | 26. 4. 2015 |
| TWILIO IRELAND LIMITED | 2 | 2 000 | 0 % | 23. 9. 2020 | 23. 9. 2020 |
| Belgacom International Carrier Services | 1 | 2 000 | 0 % | 10. 3. 2022 | 10. 3. 2022 |
| KRTKOSTROJ spol. s r.o. | 1 | 2 000 | 0 % | 19. 12. 2015 | 19. 12. 2015 |
| xPhoNet CZ s.r.o. | 1 | 2 000 | 0 % | 11. 5. 2010 | 11. 5. 2010 |
Prověřit číslo v Praze
Podvodníci si podvrhují místní pevná čísla, aby vypadali jako soused. Průvodce: Předvolby v ČR, jak funguje podvržení čísla.